Тел.: +38 (093) 453-98-28

Тел.: +38 (095) 759-36-26

Антикорозійний захист металу

Металеві конструкції, що застосовуються в будівництві, мають бути надійно захищені від впливу навколишнього середовища і в першу чергу від корозії. Корозія металу є фізико-хімічною реакцією матеріалу з навколишнім середовищем, під впливом якого властивості металу змінюються. Даний процес і призводить до пошкодження металу або корозії. Корозія металу призводить не тільки до безповоротним втратам, але й до передчасному виходу з ладу коштовних і відповідальних виробів і споруд, до порушення технологічних процесів і простоїв обладнання. Саме тому одне з найважливіших місць в будівництві займає захист металів від корозії.

 

антикоррозионная защита металла

Руйнування незахищеного металу

Як захистити метал від корозії?

Для захисту металічних конструкцій в будівництві традиційно проводять фарбування поверхні емалями та фарбами. Щоб надійно захистити метал від корозії спеціалісти завода Теплоінтех пропонують Вашому підприємству тільки прогресивні технології та матеріали. Поверхня металу обробляється абразивоструминними апаратами (піскоструй, водоструй), проводиться очищення від бруду, іржі, залишків емалей та фарб. Якість очищення дозволяє видалили залишки фарби разом із поверхневим шаром зруйнованого металу до блиску так, що навіть при 6-х кратному збільшенні за оброблюваній поверхні не спостерігається слідів корозії. В якості захисних покриттів завод Теплоінтех пропонує своїм клієнтам новітні розробки в області антикорозійного захисту - полімерні покриття. Застосовуючи в якості захисного шару поліуретанові покриття або покрытия на основі епоксидних смол дає змогу багаторазово підвищити ефективність комплексу заходів із захисту металу і металоконструкцій за рахунок високого опору витиранню (в захисті внутрішніх поверхонь насосів і покриттів крильчаток) стійкість до агресивних середовищ і економії за рахунок більш тривалого строку між необхідними плановими ремонтами.

антикорозійний захист металу

В такому стані резервуар для нафтопродуктів дуже скоро стане непридатним для відновлення

Завод Теплоінтех звертає Вашу увагу на особливу роль нанесення полімерних покриттів на крильчатки і внутрішню поверхню насосів. В типовій системі підготовки і розподілення води приблизно від 70 до 90 відсотків потужності споживання витрачається на перекачку. У зв'язку з підвищенням вартості електроенергії, все більше водопостачальних підприємств і муніципалітетів зацікавлені в отриманні технологій, що покращують експлуатаційну ефективність насосного обладнання.

Один з методів підвищення коефіцієнту корисної дії (ККД) насосів полягає у нанесенні полімерного покриття на проточну частину насосу. На досвіді застосування подібної технології в системі водопостачання були отримані результати:

- підвищення продуктивності насосу при проектному тиску;

- підвищення тиску при проектній продуктивності;

- підвищення ККД у широкому діапазоні величин продуктивності і зменшення споживання електроенергії.

антикоррозионная защита металла

Проведення коплексу робіт з антикорозійного захисту металу ємностей для нафтопродуктів

Впродовж строку служби доцентрового насосу вартість спожитої ним енергії значно переважає вартість самого обладнання. Отже, ефективна експлуатація насосу є дуже важливою для оптимізації експлуатаційних витрат, тому що будь-яке підвищення ефективності перекачування води миттєво дає економію в частині споживання електроенергії. Згідно результатів дослідів, типовий строк окупності для полімерного покриття, розрахований згідно економії від енергоспоживання, може складати від декількох місяців до двох років, в залежності від розміру насосу. В динаміці потоку молекули води на поверхнях насосу є нерухомими. Окремі молекули води в потоці поводять себе як самостійні об'єкти, що створюють вихор і зустрічні течії, які призводять до втрат енергії на додаток до тих втрат, що виникають від поверхневого тертя, що продовжує спричиняти вплив поблизу прикордонного шару, в тонкій плівці, так званому ламінарному підшару. На відносно гладеньких поверхнях товщина цього шару може виявитись достатньою для покриття виступів поверхні, і в таких випадках говорять, що ця поверхня є гідравлічно гладенькою.

антикоррозионная защита металла
Ємності нафтопродуктів після комплексу заходів з антикорозійного захисту

Однак якщо поверхня є грубою, кострубатою, цей підшар може бути розбитий виступами, які діють в якості різких перешкод, що призводять до збільшення тертя. Нерівності поверхні, відповідно, або шляхом дії, що вони спричиняють на поверхневе тертя, або шляхом утворення опорів, є найбільш важливим фактором у відношенні втрат енергії в насосі. Навіть поліровані металеві поверхні насосу виявляються відносно кострубатими при розгляді з великим збільшенням. Подальше збільшення кострубатості може призвести до корозії або до кавітаційних ефектів, викликаючи таким чином, зниження ефективності системи. Полімерні покриття, що підвищують ККД спеціально розробляються як гідрофобні, гладенькі поверхневі покриття з низькою поверхневою енергією і з наповнювачами, що підвищують опір абразивному зносу. Вони утворюють надгладеньку поверхню, яка зменшує товщину прикордонного шару рідини, що перекачується, і знижує внутрішню турбулентність, що призводить до підвищення гідравлічного ККД.

антикоррозионная защита металла

Підвищення ККД насосів нанесенням полімерних покриттів

Гладкість поверхні цього типа покриття в 20 раз вище, ніж поверхня полірованої нержавіючої сталі. Гідрофобна природа цих покриттів змушує воду просто "котитися" вздовж поверхні і знижує до мінімуму абразивний знос завдяки уведеним у склад мастильним сумішам і абразивостійким наповнювачам. Досвід застосування результатів досліджень нанесення полімерних покриттів на внутрішню поверхню насосів

Фейетвілль, Півн. Кароліна, США 1996. Після 20 років експлуатації насос високого тиску на підприємстві водопостачання Hoffer показав зниження ККД на 14% у порівнянні з первісними випробуваннями і заводською специфікацією. Також з'явився незвичайний шум. Відновлення насосу полягало у заміні зношених захисних втулок, ремонті невеликого пошкодження рабочого колеса і нанесенні по всій внутрішній поверхні насосу покриття для підвищення ККД насосів нанесеними полімерними покриттями. Результат після відновлення був значним: ККД збільшився на 17%. Після розгляду усіх даних місцеве керівництво впевнилось, що застосування полімерного покриття дало щонайменше 5 – 8% підвищення ККД. У даному випадку 1% збільшення дійсного ККД насосу давало економію електроенергії близько 1000 доларів на рік. Вартість самого покриття насосу була менше 2500 доларів.

ТЕС TVA Colbert, Алабама, США. Перед 1995 роком чотири 60-дюймових вертикальних циркуляційних водяних насоси були вкриті полімерним покриттям для захисту від корозії і підвищення їх ККД. Як тільки усі поверхні насосів, що змочуються – дифузорів, дефлекторів, імпелерів, корпусів, тощо – були вкриті, було відмічено значне збільшення ККД. Наприклад, в насосі 5А, було відмічено 12-відсоткове зниження споживання електроенергії – від 100 Ампер (до нанесення) до 88 A (після нанесення). Мотор працював при напрузі 4160 вольт. Приймаючи вартість заощадженої електроенергії 4,4 центи/кВт-год., загальна економія електрики склала 28 411 доларів на рік. Дане збільшення ККД прийнято без урахування збіьшення продуктивності, досягнутого завдяки полімерному покриттю. Три інших насоси з покриттям отримали збільшення продуктивності приблизно на 10-15%. Через 5 років насоси було оглянуто, і усі деталі під покриттям виявились у відмінній формі без явного зниження ККД.

Завод "Теплоінтех" пропонує послуги з:

- антикорозійного захисту внутрішніх і зовнішніх поверхонь металевих ємностей для зберігання нафти і нафтопродуктів;

- антикорозійного захисту внутрішніх і зовнішніх поверхонь резервуарів для зберігання питної та технічної води, молокопродуктів;

- антикорозійного захисту внутрішніх поверхонь ємностей для зберігання кислот та лугів;

- антикорозійного захисту газових резервуарів та бензоцистерн для автозаправок;

- антикорозійного захисту внутрішніх поверхонь насосів, що піддаються ерозійно-корозійному зносу.

Виконуємо роботи у містах: Київ Полтава Харків Дніпропетровськ Черкаси