Тел.: +38 (093) 453-98-28

Тел.: +38 (095) 759-36-26

Торкретування. Антикорозійний захист бетону

Для захисту бетонних конструкцій від корозії застосовується система заходів, що мають назву торкретування. Це комплекс заходів із захисту і відновленню бетонних поверхонь шляхом нанесення шару бетону методом напилення під тиском. На перший погляд це та сама штукатурка, що просто нанесена механізованим чином, однак це помилкова думка. Вирівнювання поверхні, як при оштукатурювання - це лише одна з багатьох функцій торкретування. Тільки при торкретуванні цементно-піскова суміш наноситься під високим тиском, завдяки чому багаторазово підвищується захист бетону та його конструкційні властивості. У цьому можна переконатися поглянувши на зразки під мікроскопом:

торкретування

Штукатурка (ручне оштукатурювання)

торкрет

Торкретування

Під високим тиском суміш бетону, що складається з  піску, цементу, інших добавок, присадок, змочується водою та на високій швидкості, до 120–180 м/сек наноситься на бетонну поверхню, що потребує ремонту, або ж на арматуру для створення бетонної конструкції.

Захист бетону торкретуванням

Шар захисного торкретбетону, що напиляється завтовшки в 30-50 мм забезпечує:

- високу міцність (на 28 добу до 50–65 МПа);

- високу щільність (2,5 кг/дм³);

- не менше 300 циклів морозостійкості;

- водонепроникність не менше В12;

- високу адгезію до основи.

Покращуються фізико-механічні якості бетонного покриття

- підвищується міцність на згинання (до 40% і вище);

- підвищується міцність на стискання (на 15% і вище);

- збільшується модуль пружності (більш,ніж на 5%);

- знижує відсоток усадки (на 30%).

Економічні переваги

- Значно збільшується строк експлуатації бетонної конструкції;

- Знижує витрати на захист і ремонт бетону в порівнянні з заміною зруйнованих бетонних конструкцій.

Практика застосування торкретування при захисті бетонної поверхні

- Захист і ремонт відкосів і скатів. Монтаж вертикальних бетонних конструкцій. Термін служби збільшується за рахунок усунення тріщин. Шар торкретбетону може бути зменшено, тому що при торкретуванні він щільно прилипає до контуру ґрунтової основи. Оздоблення торкретуванням характеризується підвищеною щільністю, кращим розподіленням навантаження і динамічних напружень, у порівнянні з штукатуренням, оздобленням звичайним бетоном;

- Реставрація і монтаж гідротехнічних споруд. Торкретування з застосуванням арматурної сітки застосовується при будівництві таких конструкцій, як греблі, дамби, шлюзи, набережні, градирні, мости и т.д. Торкретування гідротехнічних конструкцій дозволяє зменшити кількість робіт, скоротити видатки і швидше закінчити монтаж під час судноплавства. Ремонтні роботи з торкретування каналів водоперепускних і каналізаційних конструкцій можна виконувати всередині, без необхідності проведення земляних робіт для оголення трубопроводу.

- Ремонт бетону будівель і споруд. Торкретбетон високої щільності, нанесений під високим тиском, володіє і іншими покращеними експлуатаційними властивостями, у тому числі підвищеним опором до витирання і більш високою стійкістю проти вивітрювання і атмосферних впливів. Усадка також більш низька, ніж у звичайних бетонів.

- Гідроізоляційні роботи, водонепроникні покриття (тунелі). Захист конструкцій від впливу агресивних водогазопароповітряних середовищ, а також вогне- і кислототривких покриттів зі спецбетонів у металургійній промисловості, відновленні мостів, гідроспоруд, будівництві басейнів, тощо.

Завод Теплоінтех пропонує проведення комплексу заходів з захисту, ремонту і відновленню бетонних споруд. Орієнтовна вартість робіт з захисту, відновленню бетонних конструкцій торкретуванням з попередньою підготовкою поверхні (очищення поверхні, що обробляється від верхнього зруйнованого шару бетону) піскоструминним апаратом і армуванням, з ПДВ та матеріалами включно становить ≈ 210-380 грн/м2. (в залежності від складу робіт і матеріалів, що застосовуються, за цінами 2008 р.). Виконуємо роботи по Україні, у містах Полтава Київ Харків Дніпропетровськ Суми Кременчук Комсомольськ Черкаси)

торкрет